The Domain Name Industry News


Znaki handlowe w domenach

Wielu uznanych specjalistów z branży domen internetowych, reprezentujących największych Rejestratorów domen na świecie, systematycznie podkreśla jak ważne dla właścicieli znaków handlowych jest zabezpieczenie swoich nazw w internetowych rozszerzeniach domenowych (link do jednego z artykułów). Otóż domena internetowa to nie tylko adres www. To przede wszystkim internetowa tożsamość firmy oraz jej prestiż, które nie mogą być ignorowane w tak ważnym medium jakim jest Internet. Jest zupełnie nieistotne czy rozwijające się przedsiębiorstwo działa w branży finansowej, budowlanej czy technologicznej - obecnie, do czego raczej nikogo nie należy przekonywać, Internet jest tak powszechnym kanałem informacyjnym, że nieistniejące w nim produkty oraz usługi nie mogą liczyć na pomyślną przyszłość swojego biznesu.
Wbrew pozorom, dla wielu firm zarządzanie domenami nie jest prostym zdaniem. Należy otwarcie przyznać, że osoby zarządzające rozwojem firm, właściciele czy udziałowcy, nie mają doświadczenia w budowaniu wizerunku marki z użyciem domen internetowych, a posiadanie “internetowej tożsamości” zazwyczaj sprowadza się wyłącznie do rejestracji nazwy “Nazwa-Firmy” w rozszerzeniu .pl. Na tym zwykle zamyka się temat domen. Jaki jest tego powód? - z jednej strony niedostępność kadry doradczej doświadczonej w branży domen. Z drugiej, “masowe” podejście firm rejestrujących domeny do klienta.
DomainNews, jako serwis informacyjny posiadający najbardziej przekrojowe zestawienie informacji o rynku domen w Europie, zdecydował się wyróżnić i jednocześnie zarekomendować dla klientów firmowych, ofertę niemieckiej firmy eBrandServices A.G. (spółka akcyjna) z Monachium w Niemczech, która posiada swoje przedstawicielstwa także w Polsce, Danii, Holandii i Szwecji.

Czym wyróżnia się eBrandServices wśród prawdopodobnie tysięcy firm oferujących teoretycznie podobne usługi rejestracji domen?

 • w eBrandServices nie można zakupić domeny poprzez witrynę www. Zgłaszając się do eBrandServices, każdemu klientowi przydzielany jest indywidualny manager, który:
  - analizuje indywidualne potrzeby klienta
  - na bazie swojego doświadczenia służy doradztwem
  … i to nie tylko poprzez email, ale także w formie indywidualnego spotkania na życzenie.
 • eBrandServices znając oczekiwania i potrzeby każdego swojego klienta, w przeciwieństwie do innych podobnych firm, nie czeka na otrzymanie przelewu przed odnowieniem domen - jak pokazuje praktyka, to właśnie opóźnienie w realizacji przelewu jest najczęstszym powodem utraty domen w firmach. (Na marginesie mówiąc, pamiętać należy, że rejestracja przez nowego abonenta nazwy, której byliśmy dotychczas właścicielem, a która wygasła, jest całkowicie zgodna z prawem. Z tytułu takiego przejęcia (konkretnie mówiąc samej ponownej rejestracji) naszej wcześniejszej domeny, nie możemy mieć żadnych roszczeń do nowego abonenta. Chyba, że w nieuprawniony sposób wykorzystuje on nasz zarejestrowany znak towarowy, ale to bardziej złożona kwestia prawna.)
 • w razie zaistnienia takiej potrzeby, klient utrzymujący swoje domeny w eBrandServices nie musi we własnym zakresie dokonywać zmian konfiguracyjnych domen. Wystarczy kontakt ze swoim indywidualnym managerem w eBrandServices, który zrealizuje wymagane czynności za klienta. Po prostu! To niewątpliwie wielkie ułatwienie. Nie jest dla nas żadną nowością, że abonenci domen w razie konieczności zmian konfiguracyjnych domen, choćby zmiany DNS, rzadko wiedzą o obowiązku wcześniejszej konfiguracji nowego serwera, bez czego zmiana konfiguracji domen nie jest możliwa (dla .pl). Takie zasady systemowe (jak najbardziej słuszne), stanowią utrudnienie dla osób, które są jedynie użytkownikami domen i nie mają obowiązku znać domenowych procedur technicznych.
  Teoretycznie wszystkie firmy rejestrujące domeny, nawet te największe w Niemczech, Holandii czy Polsce mają swoje zespoły wsparcia technicznego, które rozwiązują takie trudności. Ale czy nie łatwiej zwyczajnie zadzwonić do konkretnie znanej nam “osoby od domen” i poinformować o naszych oczekiwaniach, by po kilku godzinach tylko zauważyć efekty?
 • eBrandServices to przede wszystkim Rejestrator domen, zapewniający firmom zabezpieczenie ich marek we wszystkich rozszerzeniach domenowych na świecie. Nie ważne czy potrzebujesz domeny polskiej, niemieckiej, rosyjskiej czy azjatyckiej - wszystkie zarejestruje dla Ciebie eBrandServices! Z naszego doświadczenia wynika, że na domenowym rynku praktycznie nie ma firm, które zapewniałyby rejestracje tak wielu rozszerzeń. A to także ułatwienie - niewątpliwie każdy pracownik, manager czy właściciel firmy ma inne, ważniejsze zajęcia w swojej firmie, niż poszukiwanie rejestratora dla nowej domeny.

Celem naszej rekomendacji nie jest prezentacja pełnej oferty firmy, która zawiera jeszcze kilka przydatnych dla firm usług, gdyż artykuł ten nie jest artykułem sponsorowanym.
Zainteresowanym przedstawiamy jedynie informację o tym jak efektywnie i prosto zarządzać domenami w firmie, co istotne, bez incydentalnej utraty nazw, której nie można cofnąć.

Oferta eBrandServices: http://ebrandservices.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=17&Itemid=35

Kontakt do polskiego przedstawicielsta eBrandServices: http://ebrandservices.pl/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=11&Itemid=43

 
Close
E-mail It