The Domain Name Industry News


CO.NL Landrush - rozpoczęcie 17 marca 2009

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 11:57 pm on Tuesday, March 17, 2009

Amsterdam, 17. marca 2009 - Operator domeny CO.NL ma przyjemność oficjalnie poinformować o otwarciu fazy Landrush w rejestracjach domen CO.NL. Etap zwany Landrush potrwa tylko 14 dni, rozpoczynając się 17. marca 2009 o godzinie 14:00 GMT. Zakończenie przyjmowania wniosków Landrush to 31. marzec 2009, o tej samej godzinie.

Dotychczas, Operator CO.NL sfinalizował 2 etapy wstępnych rejestracji Sunrise, które według informacji Operatora .CO.NL, pokazały wzrastające zainteresowanie nowym międzynarodowym rozszerzeniem. Domena .CO.NL to rozwiązanie oferowane przede wszystkim firmom, ale także użytkownikom indywidualnym, którym zależy na umocnieniu swojej pozycji w regionie, przy zachowaniu szczególnej elastyczności w procesie rejestracji swojej nazwy na holenderskim rynku.

Sander Scholten, General Manager .CO.NL: “Główne marki zarejestrowały swoje znaki zastrzeżone już w pierwszym etapie priorytetowych rejestracji, a wiele z nich jest już aktywnych w przestrzeni nazw, po wcześniejszym skorzystaniu z oferowanego przez nas Premium Sunrise Policy.”

Etap Landrush jest już dostępny dla każdego, bez ograniczeń i konieczności wykazywania pierwszeństwa do wybranych nazw. Landrush tym różni się jeszcze od zwykłych rejestracji, możliwych po dacie tzw. GoLive, iż w trakcie Sunrise, zwykli użytkownicy, którym najbardziej zależy na zabezpieczeniu konkretnych nazw, mogą zrobić to w pierwszej kolejności. “Dowolna firma czy osoba indywidualna mają możliwość zarejestrowania dowolnej nazwy, która pozostaje wolna. Nie wymagamy przy tym posiadania swojej siedziby lub adresu zamieszkania na terenie Holandii (…)”, dodaje Scholten.

Przeprowadzone analizy pokazały, że nazwy domen .CO.NL zyskują istotną oglądalność, gdyż przy 3,2 mln zarejestrowanych dotychczas nazw w rozszerzeniu .NL ccTLD, subdomeny .CO.NL stają się interesującą alternatywą dla Użytkowników Internetu. Podczas gdy najbardziej popularne firmy zabezpieczyły już swoje znaki handlowe w trakcie etapów priorytetowych Sunrise, w tej chwili wolnych pozostaje nadal sporo wartościowych nazw generycznych, które mogą zostać zarejestrowane przez każdego w trakcie Landrush.

Ktokolwiek zainteresowany wzięciem udziału w Landrush, pod poniższym linkiem może wybrać najbardziej dogodnego dla siebie Registrara, obsługującego rejestracje domen .CO.NL - http://domain.co.nl/en/accredited-registrars.html.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na oficjalną stronę Operatora .CO.NL - http://domain.co.nl/en/welcome.html

Leave a Comment 
Close
E-mail It