The Domain Name Industry News


Ilość zarejestrowanych w Polsce domen .eu wzrosła o prawie 50% w 2007r.

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 10:36 pm on Thursday, January 31, 2008

Zgodnie ze statystyką opublikowaną przez EURid, organizację non-profit , zarządzającą internetową domeną .eu, przed końcem roku 2007, liczba zarejestrowanych w Polsce domen .eu wzrosła do 102,138 nazw, osiągając wzrost na poziomie 48.64% w stosunku do poprzedniego roku.

Marc Van Wesemael, managing director EURid, skomentował te doniesienia w następujący sposób: “Z wielką przyjemnością spoglądam na wzrost ilości zarejestrowanych domen .eu w Polsce. Co więcej, jestem nawet pewien, iż zobaczymy jeszcze większe wzrosty w ilości rejestracji .eu w Polsce w roku 2008, proporcjonalne do wzrostu wskaźników ekonomicznych Europy Centralnej”.

Marcin Ilnicki, manager polskiej firmy przemysłu budowlanego, transportu oraz usług towarowych Iltrans wspomina, iż jego firma używa nazwy w domenie .eu od 2006r. i poświadcza jej zalety: “Zarejestrowaliśmy domenę .eu ze względu na jej międzynarodowy charakter. W rezultacie, pozyskaliśmy wielu nowych partnerów w Europie; z Anglii, Francji, Belgii i Niemiec.”

Innymi krajami, w których zauważano znaczący wzrost w rejestracjach domen .eu są Litwa oraz Finlandia. Rejestracje na Litwie wzrosły o 48.46%, a w Finlandii o 39.91%.

Od kwietnia 2006r. każdy obywatel kraju należącego do Unii Europejskiej jest uprawniony do zarejestrowania nazwy w domenie .eu Jak do tej pory, zarejestrowanych zostało ponad 2.4 miliona nazw .eu, pozycjonując domenę .eu jako trzecią, najbardziej liczną, europejską domenę główną.

Źródło: eurid.eu/content/view/243/33/lang,en/

Aby zarejestrować swoją domenę .eu, skorzystaj z jednego z największych Registrarów w Europie, sprawdź na www.euroDNS.eu

Leave a Comment 
Close
E-mail It