The Domain Name Industry News


Darmowe domeny .MP dla wszystkich użytkowników sieci społecznościowych

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 8:25 pm on Wednesday, May 21, 2008

Berlin, Niemcy, 20. maj 2008 - dotMP ogłosiło dzisiaj na corocznym spotkaniu International Trademark Association (INTA), iż już tegorocznego lata dostarczy dla wszystkich osób indywidualnych nowe rozszerzenie .MP wraz z profesjonalnym systemem zarządzania - za darmo. Aby umożliwić właścicielom znaków handlowych stosowną ochronę własności intelektualnej, dotMP ogłasza także rozpoczęcie Sunrise, który ma odbyć się w dniach 15. maj 2008 - 31. sierpień 2008.

Decyzja Google, Yahoo oraz AOL dotycząca przyjęcia architektury OpenID, systemu łączenia i uwierzytelnienia pomiędzy domenami, spowodowały radykalny wstrząs na rynku sieci społecznościowych. Sieci te przechodzą od struktury bezdomenowej, gdzie autoryzacja użytkownika realizowana była za pomocą loginu, w kierunku modelu gdzie użytkownik posiada profil w danej sieci pomiędzy domenami, a użytkownik hostuje własną stronę oraz łączy innych użytkownikami strony w otwartej sieci społecznościowej. Istotna zmiana w przestrzeni sieci społecznościowych, połączona z indywidualną zdolnością użytkowników do pozyskania swoich domen .mp za darmo już od 1. września, kolosalnie zmieni rynek domen i otworzy go na setki milionów nowych uczestników. Potencjał dla tych użytkowników do zabezpieczenia i stworzenia domen, które znak handlowy jest jeszcze bardziej znaczący niż kiedykolwiek wcześniej.

Gib Bintliff, DotMP: „Obecnie 80 milionów domen .com stanowi zaledwie niewielki fragment ok. 300 milionów profili osobistych stworzonych w ramach sieci społecznościowych. Potencjał tkwiący w tak istotnej popularności sieci społecznościowych w połączeniu z łatwością rejestracji domeny .MP doprowadzić może do częstych naruszeń znaków towarowych, dlatego właścicielom znaków towarowych radzi się działać szybko, w okresie Sunrise”.

DotMP jest wyłącznym registrarem dla należących do Marianów Północnych domeny .mp. Jeśli przedstawiony przez korporację plan się powiedzie, to obok 80 tysięcy realnych obywateli te niewielkie wyspy staną się wirtualnym domem dla kilkuset milionów internautów.

Leave a Comment



 
Close
E-mail It