The Domain Name Industry News


VeriSign Brief, “Strong growth in country code TLD (ccTLD) registrations” / Providerzy wchodzą w domeny narodowe

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 8:15 pm on Thursday, September 6, 2007
Zgodnie z kwartalnym VeriSign Domain Name Industry Brief, publikowanym przez VeriSign, Inc. (NASDAQ: VRSN), całkowita ilość zarejestrowanych na świecie domen przekroczyła w tej chwili 138 milionów nazw.

Nie jest zaskoczeniem, iż większość rejestracji stanowią nadal domeny .com, .net, .de (Niemcy), .uk, .cn (Chiny) i .org jednak podział ten zaczyna coraz szybciej ulegać istotnej zmianie na korzyść domen narodowych (ccTLD).

Silny wzrost rejestrowanych na świecie domen narodowych tj. Chiny (.cn), Rosja (.ru) … lub Korea Południowa (.kr), pozwolił zwrócić uwagę, iż na świecie zarejestrowanych jest już ok. 51,5 miliona domen narodowych.

Wynik ten został osiągnięty na koniec drugiego kwartału 2007 i pokazuje, że liczba narodowych rejestracji wzrosła o 13% w stosunku do pierwszego kwartału 2007, a także o 36% w stosunku do tego samego kwartału zeszłego roku. Bardziej umiarkowany wzrost zainteresowania można było zauważyć w rejestracjach domen globalnych - ich całkowita liczba osiągnęła w tej chwili ok. 73 miliony.

Raynor Dahlquist, VP Naming Services VeriSign, “Jak długo internet będzie się rozwijał oraz stawał bardziej globalny, tak długo wyścig w dostarczaniu usług biznesowych, a także użytkownikom indywidualnym na całym świecie będzie mógł na internecie polegać”. VeriSign jest skoncentrowane na zapewnieniu, iż tak długo jak internet będzie się rozwijał, tak długo pozostanie on dostępny na całym świecie.”

Registrarzy oraz ich Resellerzy, zawiązują między sobą liczne porozumienia, co w znacznym stopniu zwiększa ilość rejestrowanych domen. Ostatnie badanie przeprowadzone przez VeriSign pokazało, iż większość Registrarów oraz Resellerów czerpie 80% swoich zysków z rejestracji TLD krajów sąsiadujących z krajem ojczystym danego rejestratora.

Podsumowując, Registrarzy twierdzą, iż ekspansja na kraje zagraniczne jest alternatywną drogą do budowania ich domenowego biznesu. Według badania, jedna trzecia wszystkich rejestratorów przyznała się, iż planuje rozwijać swoją działalność na kraje zagraniczne w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

VeriSign publikuje Domain Name Industry Brief, aby dostarczyć użytkownikom internetu na całym świecie wszystkie najistotniejsze statystyki oraz wyniki badań przeprowadzanych wśród branży domen internetowych oraz samego Internetu.

Kopia raportu za drugi kwartał 2007 roku dostępna jest, podobnie jak poprzednie zestawienia, na stronie głównej VeriSign - www.verisign.com/domainbrief

4 Responses to “VeriSign Brief, “Strong growth in country code TLD (ccTLD) registrations” / Providerzy wchodzą w domeny narodowe”

 1. provider Says:

  HAH! - to oczywiste, że domeny narodowe są przyszłością dla każdego providera, nikt o tym głośno nie mówi, żeby inni nie wchodzili w rynek.

  Chyba, że ktoś zadowala się złotówkowymi prowizjami, jakie uzyskuje się na domenach .pl - życzę powodzenie w walce na grosze z home.pl :)

  Już niebawem okaże się kto wygra nowa statystykidomen.pl ale w zakresie znacznie bardziej dochodowych TLD…

 2. Ress Says:

  Także potwierdzam.

  Narodowe TLD pokażą czym są rejestracje domen w Polsce.

 3. Opt Says:

  Oczywiście, że tak jest i będzie, ale lepiej nie piszmy o tym zbyt głośno….

 4. Media Says:

  No nie wiem czy kolega provider ma racja co do home.pl - home.pl nie zarabia “groszy”, bo na odnowieniach zdziera skórę z ludzi. Tak drogich odnowień nie ma chyba nikt. Jeśli ktoś pozwoli sobie zamydlić oczy “PROMOCJA NA REJESTRACJE za 1 grosz”, to przy odnowieniu może albo płakać, albo nieświadomie płacić ok. 100zł.
  Ja dziękuję za takiego providera.

  Marek

Leave a Comment 
Close
E-mail It