The Domain Name Industry News


Parkuj domeny w Dropped.pl

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 6:24 pm on Thursday, December 18, 2008

Jedną z najpopularniejszych metod zagospodarowania domen internetowych jest ich parkowanie – umieszczenie na specjalnym serwerze, automatycznie generującym strony z reklamami dopasowanymi tematycznie do nazwy domeny. Parkowanie pozwala na uzyskanie zarobków z dotychczas niewykorzystanych domen, a często jest jednym z głównych celów rejestracji domeny.

Zarządzanie dużą ilością parkowanych domen może być jednak uciążliwe – konieczne jest ręcznie dodawanie domen w serwisie parkującym, weryfikacja własności, ustawianie słów kluczowych, szablonów stron i wiele innych czynności. Ten stan rzeczy jednak wkrótce ulegnie zmianie. Serwis Dropped.pl wprowadził bowiem właśnie unikalną na polskim rynku usługę – parking domen w pełni zintegrowany z panelem do rejestracji i testowania domen.

Wprowadzając nową usługę, staraliśmy się uczynić proces parkowania domen tak prostym, jak to tylko możliwe” – powiedział Michał Pleban, właściciel serwisu Dropped.pl. „Użytkownik wpisuje listę domen do testowania i określa od razu słowa kluczowe i ustawienia szablonu strony parkingowej, a cała reszta dzieje się automatycznie. Domeny są rejestrowane i parkowane z odpowiednimi ustawieniami, a użytkownik na liście swoich domen widzi ich zarobki i statystyki ruchu. Dzięki połączeniu z usługą rejestracji domen niepotrzebna jest także weryfikacja własności (ownership review), gdyż wiadomo kto zarejestrował daną domenę”.

Dzięki automatyzacji procesu parkowania, czas poświęcony na zadania związane z parkowaniem domen został zredukowany niemal do zera. Dostępne są też dodatkowe usługi, jak np. nowatorska metoda weryfikacji własności domen rejestrowanych w innych serwisach poprzez skierowanie ich na przydzielone danemu użytkownikowi serwery DNS.

Parking Dropped.pl jest realizowany we współpracy z firmą NameDrive. Więcej informacji: http://parking.Dropped.pl/

Leave a Comment 
Close
E-mail It