The Domain Name Industry News


Luxemburski Rejestrator ostrzega firmy przed skutkami niezarejestrowania na czas swoich nazw w ogólnoświatowej domenie .ASIA

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 5:41 pm on Tuesday, November 27, 2007

Luxemburski Rejestrator adresów internetowych ostrzega zarządy firm oraz właścicieli praw do znaków handlowych oraz marek popularnych produktów przed skutkami niezarejestrowania na czas swoich nazw w nowej, ogólnoświatowej domenie internetowej .ASIA
Czasu na decyzję jest niewiele - tylko do 15. stycznia 2008.

“Właściciele znaków handlowych, którzy nie zarejestrowali jeszcze swoich nazw w nowej domenie internetowej .ASIA, narażają się na wykorzystywanie swojej marki lub powszechnie znanych nazw produktów przez osoby trzecie”, mówi Adam Szczypiorski, Manager CEE EuroDNS S.A.
Działania balansujące na granicy prawa i dobrego biznesu dla właścicieli domen, polegają na rejestracji nazwy domeny, a następnie użytkowaniu powszechnie znanej frazy w Internecie i czerpaniu z niej istotnych korzyści. Praktyki takie, określane mianem cybersquattingu, mogą w wielu przypadkach zakończyć swój żywot na drodze sądowej, jednak wiąże się to ze znacznymi stratami finansowymi dla firmy posiadającej faktycznie zarejestrowany znak towarowy, a jak pokazuje praktyka, samo wygranie sprawy jest bardzo trudne. W wielu przypadkach, korzystniejsze okazuje się wręcz korzystanie z usługi dzierżawy przejętej domeny, niż decydowanie się na rozpoczęcie kosztownej oraz czasochłonnej drogi prawnej rozstrzygniecia sporu.

Na szczęście razem z uruchomieniem sprzedaży nowej domeny .ASIA, Rejestrator EuroDNS S.A. umożliwia wszystkim podmiotom zainteresowanym ochroną swojej marki w Internecie, okresy priorytetowych rejestracji nazw domen. “Ochrona nazw, którą dostarczamy naszym Klientom”, kontynuuje Szczypiorski, “polega na tzw. okresach Sunrise, w czasie których nową domenę .ASIA mogą zarejestrować tylko faktyczni właściciele znaków handlowych, zarejestrowanych gdziekolwiek na świecie, firmy posiadające swoje przedstawicielstwa w krajach Azji lub aktualni abonenci zarejestrowanych już nazw w domenach narodowych regionu Azji tj. co.jp czy com.hk Czasu nie ma wiele, gdyż tylko do 15. stycznia 2008 Registrar EuroDNS przewiduje warunki pierwszeństwa w rejestracjach.”

Populacja regionu Azji stanowi 60% światowego stanu ludności, z której aż 45% stanowi globalny procent wszystkich użytkowników Internetu na świecie. Należy więc podkreślić, iż działania mające na celu zadbanie o wizerunek własnej marki, są nie tylko ochroną własnego biznesu, ale przynoszą także bardzo istotne korzyści ekonomiczne dla przedsiębiorstw. Nowe domeny to wyjście naprzeciw milionom ludzi, reprezentującym najintensywniej rozwijające się gospodarczo kraje świata.

“Podobnie jak dla domen .eu, które w ciągu prawie 2 lat od włączenia osiągnęły imponujący wynik 2,5 miliona zarejestrowanych nazw, mamy przyjemność być dzisiaj świadkami kolejnego, wielkiego uruchomienia ogólnoświatowej domeny - .ASIA”, mówi Szczypiorski. “Już na samym początku fazy wstępnej Sunrise, zgłosiły się do nas największe światowe koncerny z wnioskami o rejestracje swoich nazw. Do tego samego zachęcam firmy wschodniego regionu Europy, szczególnie z Polski”.

Aby zarejestrować swoją nazwę w domenie .ASIA wystarczy skorzystać z serwisu www.AsiaDNS.asia

Więcej informacji o zasadach rejestracji domeny .ASIA dostępnych jest w następujących lokalizacjach:
- http://asiadns.asia/files/asiadns.pdf - informacje ogólne
- http://asiadns.asia/documents/ASIA-Registration-Rules

W razie potrzeby konsultacji, na Państwa pytania odpowie bezpośrednio Adam Szczypiorski lub Biuro Obsługi Klienta EuroDNS S.A. w Luxembourgu (support@eurodns.com)

Adam Szczypiorski
Manager CEE EuroDNS S.A.
+48.691 303 860
adam@eurodns.pl
www.EuroDNS.com oraz www.AsiaDNS.asia

Wiecej o EuroDNS.
EuroDNS S.A. jest Registrarem globalnym stacjonującym w Luxembourgu oraz posiadającym swoje biura w Holandii, Francji, Korei, a także w Polsce. Specjalizuje się w rejestracjach domen globalnych oraz domen narodowych prawie całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem rynku europejskiego, na którego potrzeby działa www.EuroDNS.com
EuroDNS posiadając także wielu odbiorców w Azji, działa także pod marką www.AsiaDNS.asia dostarczając możliwość rejestracji najistotniejszych TLD kontynentu azjatyckiego.
Serwisy firmy EuroDNS S.A. funkcjonują w 12 wersjach językowych, dostarczając razem kilkadziesiąt różnych TLD krajów całego świata, możliwych do zarejestrowania i utrzymywania w jednym miejscu, za pośrednictwem tego samego panelu zarządzania, obsługującego oczywiście płatności online.
Imponującym jest także fakt, iż EuroDNS zasięgiem rynku swoich odbiorców pokrywa 97% obszaru kontynentu rozszerzonej Unii Europejskiej, nie wspominając o licznym rynku zbytu w krajach azjatyckich oraz w USA.

Leave a Comment 
Close
E-mail It