The Domain Name Industry News


Trwa rejestracja na Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych – MeetDomainers

Filed under: Wszystkie — Adam Wagner at 12:33 pm on Tuesday, August 18, 2009

MeetDomainers to międzynarodowe spotkanie ludzi biznesu, którzy dostrzegają wartość w domenach internetowych. O tym, że to dobra inwestycja, będzie można dowiedzieć się na Spotkaniu od właścicieli dużych portfolio domen z Polski i zagranicy, twórców popularnych serwisów internetowych, reprezentantów firm parkingowych czy międzynarodowych rejestrów i rejestratorów domen.

MeetDomainers odbędzie się w dniach 25-27 września 2009 w Hotelu Marriott w Warszawie.

Jak zapewniają Organizatorzy, podczas MeetDomainers po prostu “dzieje się” biznes - na poprzednim Spotkaniu odbyła się pierwsza aukcja domen na żywo w Polsce, na której dwadzieścia trzy nazwy zostały sprzedane za 224 tysiące złotych.

Również w tym roku w Warszawie odbędzie się jedyna taka aukcja domen w Polsce. Do kupienia będą między innymi domeny drogeria.pl(cena startowa 123 tys. zł), telefony.pl (40 tys. zł), liga.pl (25 tys. zł) czy fotomodelki.pl (22 tys. zł). Oprócz nich będą do nabycia również domeny, których aukcje rozpoczną się od symbolicznej złotówki: michal.pl, technikum.pl, rzecznik.pl, git.pl, macedonia.pl czy doradztwoinwestycyjne.pl. Należy się jednak spodziewać, że również ich ceny osiągną nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak było w zeszłym roku, kiedy licytowana od 1 zł domena fotografie.pl została sprzedana za kwotę 26 tys. zł. - dodaje organizator spotkania i inwestor domenowy Daniel Dryzek.

MeetDomainers to również miejsce nawiązywania wartościowych międzynarodowych kontaktów biznesowych - na spotkanie przyjeżdżają właściciele firm z sektora IT oraz posiadacze portfolio domen liczonych w tysiącach i dziesiątkach tysięcy nazw, wartych setki tysięcy i miliony euro. MeetDomainers na pewno będzie okazją do dzielenia się wiedzą. Stworzenie sytuacji edukacyjnej, w której ludzie uczą się od siebie nawzajem, jest moim osobistym celem - przyznaje Agnieszka Dryzek, trener biznesu. Dlatego też, podczas Spotkania, nie zabraknie formalnych oraz nieformalnych okazji do nawiązywania kontaktów. Zadbaliśmy o ciekawy program wieczornych imprez oraz wspólny niedzielny spacer po historycznych zakątkach Warszawy - dodaje Agnieszka Dryzek.

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych w Warszawie będzie również okazją do wymiany doświadczeń, posłuchania ekspertów w dziedzinie prawa domen oraz prawa w Internecie. Wśród Prelegentów wystąpi między innymi Rafał Sikora z kancelarii A. Horyńska & Wspólnicy. Na MeetDomainers będzie można również dowiedzieć się o zarabianiu na ruchu generowanym przez domeny - eksperci od parkingu domen NameDrive i Sedo podzielą się swoją wiedzą na ten temat.

Zaplanowana jest także sesja o tym, jak budować i rozwijać serwisy, czy raczej, biznesy internetowe. Jej moderatorem będzie Rafał Agnieszczak - twórca między innymi dobrze znanych serwisów Fotka.pl, Swistak.pl czy ostatnio założonego Spinacz.pl - platformy mikroblogowej. Wybór Gości zaproszonych przez Rafała oraz sposób prowadzenia sesji sprawi, że będzie to na pewno jedna z najciekawszych części MeetDomainers.

Chcę, aby w tym roku była to naprawdę europejska impreza dla inwestorów domen internetowych oraz firm i osób związanych z wtórnym rynkiem domen. Inwestowanie w domeny to dobry wybór, nawet w niepewnych czasach. W Sieci powstaje bowiem coraz więcej inicjatyw biznesowych, które potrzebują dobrych adresów internetowych - komentuje Daniel Dryzek, organizator Spotkania.

Sponsorami MeetDomainers są: EuroDNS - globalny rejestrator domen, a także giełda domen Aftermarket.pl oraz czołowe na międzynarodowym rynku firmy parkingowe: NameDrive i Sedo.

Więcej informacji o MeetDomainers znajdziesz na stronie Spotkania: MeetDomainers.eu.


Źródło: Informacja prasowa - MeetDomainers 2009

Leave a Comment 
Close
E-mail It