The Domain Name Industry News


Job.at za €408,000

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 12:33 pm on Monday, December 17, 2007

Domena job.at została w minionym tygodniu sprzedana za €408,000. To najwyższa kwota uzyskana dla jakiejkolwiek sprzedanej dotychczas nazwy w domenie .at oraz druga w kolejności najwyższa kwota sprzedaży domeny w niemiecko-języcznym kraju. Najwyższą ze znanych do tej pory sprzedaży była ta dla domeny Mozart.at, kórej kwota osiągnęła €70,000 oraz poker.de zakupione przez niemiecką firmę za US$695,000. W historii najbardziej emocjonujących transakcji w ccTLD .AT były jeszcze inne, nieraportowane sprzedaże, ale uważa się, iż nie przekroczyły one pułapów €200,000.

Job.at była dotychczas własnością Immobilien.net, serwisu posiadającego największą bazę nieruchomości w Austrii, będącego największą tego typu firmą w Europie. Organizacja ta została założona przez Markus’a Ertler oraz jego brata, którzy zarejestrowali job.at w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania austriackiego Registry w 1997r. Oprócz działalności związanej z nieruchomościami, posiadają oni także takie serwisy jak contact.at oraz partner.at, aczkolwiek to właśnie job.at stanowi 70% biznesu, pozwalającego zatrudniać ok. 55 osób personelu w biurach znajdujących się w centrum Wiednia.

“Jest nam niezmiernie miło w związku ze sprzedażą job.at,” mówi współtwórca Immobilien.net Markus Ertler. “Nie byliśmy nigdy zainteresowani sprzedażą job.at, wręcz przeciwnie - zamierzaliśmy rozwijać biznes skupiający się na tej domenie. Niestety, w powodu naszych innych spraw, nie mieliśmy tak naprawdę czasu rozwój strony, a oferta zaproponowana przez Visions4Tomorrow pojawiła się w najbardziej odpowiednim momencie.”
Co istotne, Visions4Tomorrow nie posiada w tej chwili żadnej działalności skupiającej pracowników.

Każdego roku, Immobilien.net otrzymywało kilka ofert kupna domeny job.at, a proponowane ceny systematycznie wzrastały. Markus oraz Herr Ertler stwierdzili ostatecznie, iż przedstawiona oferta spełnia ich oczekiwania.

Herr Ertler zdaje sobie w pełni sprawę z faktu, iż wartość domeny byłaby z roku na rok coraz wyższa, ale nieruchomości lub“immobilien” w Niemczech pozwolą na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie pieniędzy pochodzących ze sprzedaży domeny.

Herr Ertler, mówiąc o sprzedaży domeny job.at jest pewien, iż sprzedaż dostarczy jeszcze szerszej widowni wśród społeczeństwa, przekonując do faktu posiadania domeny jako inwestycji, zwiększającej swoją wartość oraz domeny jako integralnej części każdego biznesu.

Immobilien.net posiada ok. 1,000 domen, z któryś średnio 50% to domeny .AT; na pozostałą część domen składają się po części .DE, domeny narodowe krajów Europy Wschodniej, a także gTLD. Wszystkie są blisko związane z rynkiem nieruchomości.

Leave a Comment 
Close
E-mail It