The Domain Name Industry News


Rekordowa liczba rejestracji domen .BE w 2009r.

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 11:53 am on Wednesday, February 17, 2010

DNS.be, podmiot będący Krajowym Rejestrem Nazw Domen w Belgii, ogłosił właśnie, iż rok 2009r. był przełomowym rokiem dla belgijskiej domeny narodowej .BE - w tym roku zarejestrowano aż 232 746 nazw w belgijskim rozszerzeniu .BE. To o 4,4% więcej w stosunku do roku 2008, kiedy zarejestrowano 222 919 nowych nazw domen.

“Mieszkańcy Belgii doskonale zdają sobie sprawę z wartości i znaczenia krajowych domen internetowych .BE; ten nowy bardzo dobry wynik rejestracji w czasach kryzysu ekonomicznego jest najlepszym tego dowodem. Nie mielibyśmy tych wszystkich domen, gdyby nie zaufanie naszych klientów, którym darzą Rejestr DNS.be, a także sieć naszych ponad 450 Registrarów”, mówi general manager DNS.be, Jo Van Gorp. “To dzięki im wysiłkom, dzień po dniu, osiągamy doskonałe rezultaty”.

Widoczną zmianą w strukturze rejestracji domen .BE jest wzrastająca liczba Belgów, którzy rejestrują swoje nazwy domen .BE na  potrzeby prywatne. W roku 2008 udział takich osób w rejestracjach wynosił 30%, natomiast w roku 2009 było to już 34% całkowitej liczby rejestracji dokonanych przez osoby prywatne.

“Jesteśmy zachwyceni kierunkiem, w jakim rozwija się trend”, mówi Van Gorp. “Ten rozwój to znaczące korzyści, z jakimi wiąże się posiadanie własnej domeny. Ponieważ użytkownicy tworzą własne adresy email, mogą w łatwy sposób zmieniać swojego providera z jednej firmy na drugą, bez konieczności utraty poszczególnych maili. To oznacza także, że gdy właściciel domeny dokonuje zmiany providera, nie ma potrzeby powiadamiania wszystkich kontaktów o nowym adresie email, gdyż ten nie zmienia się, niezależnie od providera”.

Na koniec grudnia 2009r. całkowita liczba domen .BE w Rejestrze osiągnęła pułap 977 998 nazw.  Natomiast w miniony weekend, 13-14 lutego 2010, zarejestrowana została milionowa nazwa .BE.

Takie rezultaty nie pozostają także bez wpływu na rynek wtórny nazw domen .BE - najlepsze słowa kluczowe oraz krótkie nazwy 3-literowe osiągają na rynku wtórnym wysokie ceny, co dowodzi znacznej rangi domen .BE wśród belgijskich przedsiębiorców.

Więcej: www.dns.be 

10 Responses to “Rekordowa liczba rejestracji domen .BE w 2009r.”

 1. Henry Says:

  A czemu nie podano jakie ceny osiągaja te domeny na rynku belgijskim ?

 2. Kohls Free Shipping Says:

  nice post i enjoy every bit of it..

 3. dealme coupon Says:

  Very Nice Post, I learned a lot through it. Thanks for posting.

 4. Coupon Outlet Says:

  Your article is very nicely written and the message is clear ! thank you for sharing this information.

 5. freshly discount code Says:

  Thanks for sharing this amazing article, it is very informative post good work keep it up.

 6. buycustomlogo Says:

  Article is very good and amazing..

  Buy Custom Logo

 7. Dinnerly Promo Code: 30% Off Discount & Coupon Code Says:

  very informative post.

 8. RetailEscaper Says:

  Great post!

 9. TravelTrolley Says:

  The quality of your article is pretty much good, that shows the effort you put on it! Highly Appreciated
  Click this

 10. Princess Filler Says:

  Great piece of information ! Thanks for all this
  Check this

Leave a Comment 
Close
E-mail It