The Domain Name Industry News


EuroDNS i Sedo uruchamiają WhoIS.de

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 11:41 am on Monday, September 1, 2008

EuroDNS w porozumieniu z Sedo mają przyjemność ogłosić uruchomienie nowej usługi, stanowiącej bardzo przydatne narzędzie internetowe - www.WhoIs.de. Platforma opracowana przez dwie czołowe firmy ze świata domen internetowych - Registrara EuroDNS.com i Sedo.com - jedenego z największych serwisów domenowych rynku wtórnego, pozwala na zebranie w jednym miejscu bardzo przydatnych informacji o domenach, tj:

- dane właścicieli domen zarejestrowanych (na jednej stronie www.whois.de, bez konieczności poszukiwania stron Rejestrów)
- listing dostępności niezarejestrowanych jeszcze nazw w poszczególnych rozszerzeniach globalnych i narodowych na świecie
- możliwość nabycia danej nazwy na rynku wtórnym (czyli szansa odkupienia domeny od jej właściciela za pośrednictwem platformy Sedo.com)

Usługa korzysta z informacji dostępnych w bazach danych Rejestrów narodowych w poszczególnych krajach (.FR, .COM, .DE, itd.), a jej głównym celem jest możliwość ustalenia faktu kto jest abonentem danej nazwy domenowej. “Na przestrzeni lat, usługa WhoIs jest coraz częściej używana przez wielu użytkowników Internetu, od nabywców domen, po prawników”, mówi Xavier Buck, Prezes Zarządu EuroDNS S.A. “Grupując te wszystkie dane, dostarczane przez ponad 50 Rejestrów, w jednym miejscu i w postaci prostego interfejsu, dajemy użytkownikom znacznie więcej niż tylko usługę WhoIS”.

Faktycznie, WhoIS.de oferuje znacznie więcej niż tylko zrzut informacji z bazy danych WhoIs. Każde odpytanie prezentuje dodatkowe informacje dotyczącej zadanej nazwy, zawierając informacje o dostępności danego ciągu znaków w ponad 50 rozszerzeniach narodowych i globalnych. Dodatkowo, dzięki partnerstwu z SEDO, jednej z największych firm na świecie w domenowych usługach aftermarket, każde odpytanie danej frazy prezentuje w czasie rzeczywistym które z domen dostępne są do nabycia na rynku wtórnym. Elastyczny interfejs WhoIS.de dostarcza zwięzłych informacji każdemu użytkownikowi, bez względu czy zamierza on nabyć domenę od innego użytownika poprzez usługę Sedo, czy zamierza zarejestrować dany ciąg znaków dzięki intuicyjnemu systemowi EuroDNS.

Ponieważ kwestie wykorzystania informacji zawartych w bazach danych WhoIs budzą zawsze bardzo dużo emocji, w serwisie www.WhoIS.de ustanowione zostały limity zapobiegające masowemu czerpaniu informacji o abonentach domen. Jak podkreśla Jean-Christophe Vignes, EVP & General Counsel w EuroDNS, “my nie tylko śledzimy warunki Rejestrów co do zachowaniu poufności danych, ale co więcej zaostrzamy je, aby być całkowicie pewnym faktycznych korzyści płynących do użytkowników z faktu istnienia platformy www.WhoIS.de”.

WhoIs.de wyświetla także rozszerzone informacje dotyczące odpytywanej domeny, tj. webhost, Alexa ranking, ilość linków do strony czy historię strony. Buck dodaje: “To tylko pierwszy zestaw danych, których prezentację oferujemy społeczeństwu Internetu. Dodatkowe funkcje zostaną uruchomione już niebawem, m.in. aftermarket « close match » i analizator słów kluczowych. Whois.de będzie rozwijał się do postaci najbardziej wydajnego narzędzia, pozwalającego dowiedzieć się wszystkiego o interesującej nas nazwie domeny, gdzie informacje o danych aktualnego właściciela nazwy będą tylko jedną z wielu informacji dostępnych dla każdego”.

WhoIs.de EuroDNSu i Sedo jest wyszukiwarką całkowicie darmową, nie wymagającą żadnego rodzaju zobowiązań.

Wypróbuj działanie WhoIS.de już teraz na www.whois.de ! Jeśli masz pytania, skontaktuj się z marketing@eurodns.com

About EuroDNS
EuroDNS S.A. jest Registrarem globalnym, posiadającym bezpośrednią akredytację ICANN, stacjonującym w Luxembourgu oraz posiadającym swoje lokalne oddziały w Holandii, Francji, Polsce i Korei. Specjalizuje się w masowych rejestracjach geograficznych domen międzynarodowych ccTLD krajów całego świata, domen globalnych .COM, .EU oraz .ASIA Dostarczając swoje usługi dla ok. pół miliona Klientów, z których wielu jest głównymi narodowymi providerami domen o zasięgu lokalnym, EuroDNS obszarem swoich odbiorców pokrywa 97% rozszerzonej Unii Europejskiej. EuroDNS S.A. jest także zaufanym Registrarem w krajach Azji (www.AsiaDNS.asia) oraz w USA. Zarządzając wizerunkiem wielu znanych marek na świecie, EuroDNS S.A. jest głównym administratorem domen dla właścicieli znaków handlowych i największych korporacji z USA oraz Europy.

About Sedo
Sedo, skrót od “Search Engine for Domain Offers”, jest jednym z najlepszych na świecie miejscem handlu dla kupujących oraz sprzedających domeny i serwisy internetowe. Znajdujące się Cambridge, Massachussets, Sedo zgromadziło największą na świecie bazę domen przeznaczonych na sprzedaż, z łączną sumą ponad 10.5 miliona listingów. Sukces modelu wypracowanego przez Sedo, przyciągnął ponad 600.000 użytkowników.
Sedo jest w większości udziałów własnością AdLINK Group (ISIN DE0005490155 / German WKN: 549015), będącego częścią United Internet AG (ISIN DE0005089031/ WKN 508903). Sedo oferuje także regionalne wersje swojego serwisu - dla Wielkiej Brytanii (Sedo.co.uk), Francji (Sedo.fr) i Niemiec (Sedo.de).

Źródło: Press release for DomainNews by Sedo & EuroDNS

Leave a Comment 
Close
E-mail It