The Domain Name Industry News


Wolne rejestracje domen .ASIA na zasadach “first come first served” - rozpoczęcie fazy GoLive

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 11:02 am on Wednesday, March 26, 2008

DotASIA, Rejestr nowej domeny globalnej .ASIA, ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie wolnych rejestracji domen .ASIA - już od dzisiaj, 26. marca 2008. Wszystkie nazwy w domenie .ASIA zgłaszane były dotychczas w okresach priorytetowych rejestracji Sunrise (zgłoszenia przyjmowane od firm oraz właścicieli zastrzeżonych znaków handlowych) oraz w ostatniej, minionej fazie Landrush (domeny rejestrowane od razu dla dowolnego aplikanta lub domeny wchodzące do aukcji, w przypadku zgłoszenia chęci rejestracji przez więcej niż 1 podmiot).
Od dzisiaj, 26. marca 2008, domeny .ASIA dostępne są dla każdego, bez żadnych restrykcji i procesów ubiegania się o domenę. Po prostu - jeśli domena jest aktualnie wolna, możesz ją od ręki zarejestrować.

W ciągu ostatnich tygodni, zgłoszono do rejestracji w sumie ponad 500,000 nazw w domenie .ASIA, z czego o ok. 45,000 domen ubiega się więcej niż jedna osoba. Dla tych ostatnich 45,000 domen Rejestr DotASIA jest właśnie w trakcie przygotowywania aukcji, która pozwoli wyłonić faktycznych abonentów. To już jednak tylko historia, gdyż od dzisiaj, domeny rejestrowane są na zasadach kto pierwszy, ten lepszy.

“Z ponad 10 milionami zarejestrowanych domen w samych tylko Chinach i ponad 150 milionami na całym świecie, sukces domen .ASIA właśnie się realizuje”, mówi Edmon Chung, szef organizacji DotAsia. Z kolei Peter Dengate Thrush, Dyrektor ICANN, komentuje: “Sukces uruchomienia domen .ASIA wyznacza nową jakość dla kolejnych aktywacji nowych rozszerzeń domen globalnych najwyższego poziomu.”

DotASIA
DotAsia, ze swoją główną siedzibą w Hong Kongu, jest organizacją non-profit, będącą oficjalnym Rejestrem sponsorowanej domeny globalnej najwyższego poziomu - .ASIA Organizacja DotAsia rozwinęła się do poziomu międzynarodowego gracza, który zaczyna kształtować międzynarodowe sieci i społeczności komercyjne, kulturowe i polityczne. Z dotychczasowych rezultatów Rejestru wnioskować można, iż domena .ASIA aspiruje to miana głównego motoru wspomagającego rozwój internetowej aktywności podmiotów gospodarczych zlokalizowanych w krajach Azji oraz tych, współpracujących z Azją na całym świecie. Aby dowiedzieć się więcej o DotASIA, polecamy stronę rejestru - registry.asia.

Aby zarejestrować swoją domenę .ASIA, skorzystaj z serwisu największego dostawcy .ASIA, zapewniającego także rejestrację wszystkich międzynarodowych rozszerzeń domenowych - www.AsiaDNS.asia

Leave a Comment 
Close
E-mail It