The Domain Name Industry News


.ASIA Landrush - 300.000 zgłoszeń o domeny

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 10:53 am on Friday, February 22, 2008

Podczas pierwszego dnia Lundrush domeny .ASIA w dniu 20. lutego 2008, rejestr przyjął imponującą sumę 266,663 wniosków o rejestrację domeny .ASIA

Hong Kong, 21. luty 2008 – organizacja DotAsia, Registry domeny internetowej .ASIA, ma przyjemność zakumunikować pomyślne uruchomienie fazy Landrush nowej domeny globalnej. Całkowita liczba 266,663 wniosków przyjętych przez Registry w ciągu pierwszych 24h otwartych rejestracji, obrazuje skalę wielkiego zainteresowania jakim cieszy się na świecie ta najbardziej prestiżową w regionie Azji wirtualna inwestycja - domena .ASIA
Analizując łącznie pre-Sunrise, Sunrise, programy Pioneer oraz pierwszy dzień Landrush, całkowita liczba zgłoszeń to 298,861. Etap Landrush rejestracji .ASIA rozpoczął się w dniu 20. luty 2008 i potrwa do 12. marca 2008.

Proces rejestracji inny niż “kto pierwszy ten lepszy”

DotAsia realizuje model, który traktuje wszystkich wnioskodawców nazw w domenie .ASIA jednakowo. Oznacza to, iż nie ma znaczenia czy dany aplikant wysłał zgłoszenie rejestracyjne w pierwszej sekundzie, czy w ciągu ostatniego dnia trwania fazy Landrush. Dla domen, które w całkowitym podsumowaniu Landrush otrzymają 2 lub więcej wniosków rejestracyjnych, rozegrana zostanie aukcja pomiędzy aplikantami. Tylko te domeny, którymi była zainteresowana jedynie pojedyncza osoba, zostaną przyznane bezpośrednio, bez procesu aukcyjnego. Oznacza to także, iż w celu zakwalifikowania się do możliwości uczestnictwa w aukcji interesującej nas domeny, powinno się zgłosić chęć rejestracji danej nazwy w trakcie trwania fazy Landrush, czyli w dniach 20. luty ~ 12. marzec 2008.

“Jesteśmy wyjątkowo podekscytowani sprawnym uruchomieniem fazy Landrush. Wskaźnik zainteresowania rejestracjami pokazuje wysoki popyt na domeny .ASIA . Dzięki otwarciu rejestracji przeprowadzonemu w inny sposób niż konwencjonalnie, gdzie w wielkim zgiełku najlepsze domeny są rozchwytywane w ciągu pierwszych kilkudziesięciu sekund, wnioskodawcy mają aż 20 dni na złożenie swojego wniosku, bez skazywania się na porażkę”, mówi Edmon Chung, CEO Rejestru DotAsia. “Miło jest nam także obserwować silny udział Azji w rejestracjach, gdzie 5 na 10 głównych Registrarów pochodzi z Azji.”

Ponad 35% wniosków rejestracyjnych fazy Landrush pochodzi z krajów Azji, 40% z Ameryki Północnej, a 24% z Europy. Ponadto w ciągu pierwszego dnia rejestracji, dla 28,000 domen Rejestr otrzymał więcej niż 1 wniosek rejestracyjny.

Wśród największych 10 Top Registrarów domen .ASIA na świecie, największą ilość wniosków zgromadzili w kolejności:

 • EuroDNS S.A. (www.AsiaDNS.asia)
 • Dotalliance Inc. (www.dotalliance.asia)
 • Communigal Communications Ltd.
 • GoDaddy.com
 • Gabia
 • HiChina Web Solutions Ltd.
 • Key-Systems (www.domaindiscount24.asia)
 • NamesBeyond
 • DomainPeople Inc. (www.domainpeople.asia)
 • eName Corp.

About DotAsia

Organizacja DotAsia (www.dotasia.org) jest podmiotem fundującym oraz Rejestrem sponsorowanej domeny globalnej najwyższego poziomu - .ASIA. DotAsia jest organizacją non-profit, opartą na społeczności Internetu oraz zalegalizowaną w Hong Kongu. Domena .ASIA aspiruje do uzyskania największej dynamiki rozwoju w “stuleciu Azji”, aby strać się źródłem do wytworzenia podstaw dla działalności internetowej i ogólnego rozwoju w regionie.

Aby dowiedzieć się więcej o DotAsia, zapraszamy na stronię www.registry.asia.

5 Responses to “.ASIA Landrush - 300.000 zgłoszeń o domeny”

 1. » Kolejna promocja .ASIA dla uczczenie gigantycznego sukcesu Landrush! DomainNews Polska, Domain Says:

  […] Landrush w rejestracjach domen .ASIA jest niebywałym sukcesem społeczności dotAsia (zobacz publikację Rejestru DotAsia!). Dla tych osób, które z różnych przyczyn nie zdążyły skorzystać z promocyjnych stawek 4 […]

 2. Michał Says:

  Proszę proszę, nieźle… coś mi się wydaje, że .ASIA pobije .EU w statystykach jeśli już mamy 300.000

 3. Zibix Says:

  Nie można porównywać Europy do Azji - Azja to aktualnie potęga gospodarcza świata, w przeciwieństwie do problemów ekonomicznych zachodu, łącznie z USA.
  W związki z tym nic dziwnego, że obserwowane wzrosty ekonomiczne w Azji, przełożą się na branżę internetową - Internet to najbardziej dochodowy biznes, a jak pokazują różne publikacje np. Financial Times, najwieksze pieniądze będzie się zarabiało w Internecie.

 4. Kolejna promocja .ASIA dla uczczenie gigantycznego sukcesu Landrush! | Host Wanted Says:

  […] Landrush w rejestracjach domen .ASIA jest niebywałym sukcesem społeczności dotAsia (zobacz publikację Rejestru DotAsia zawierającą statystyki !). Dla tych osób, które z różnych przyczyn nie zdążyły skorzystać z promocyjnych stawek 4€ […]

 5. stawek Says:

  […] interkonektowych. DraÅliwy styczeÅ

Leave a Comment 
Close
E-mail It