The Domain Name Industry News


Rozpoczęcie aukcji domen z Landrush .ASIA

Filed under: Wszystkie — Business Reporter at 9:01 am on Wednesday, April 23, 2008

Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni z pewnością wszyscy uczestnicy Landrush domen .ASIA, ubiegający się o rejestrację nazw, dla których rejestr otrzymał więcej niż jedno zgłoszenie rejestracyjne, oczekują z niecierpliwością na rozpoczęcie licytacji. Doczekaliśmy się - 21. kwietnia 2008 oficjalny partner Rejestru .ASIA odpowiedzialny za aukcje, Pool.com, uruchomił pierwsze licytacje.

W trakcie fazy rejestracji zwanej Landrush, która trwała od 20. lutego 2008 ~ 12. marca 2008, dla poszczególnej nazwy domeny przyjmowana mogła być dowolna ilość wniosków rejestracyjnych. Taki sposób ubiegania się o pierwsze rejestrację nazw w domenie .ASIA pozwolił zagwarantować sprawiedliwe przyznawanie domen, unikając tym samym kontrowersji jakie znamy z Landrush .EU, gdzie o rejestracji poszczególnych nazw decydowały dziesiąte części sekund.

Dla wszystkich orderów rejestracji .ASIA, przyjętych w trakcie Landrush, które posiadają status pending (oczekują na rejestracje w systemie Registrara AsiaDNS.asia) warianty są następujące:

 • jeśli dla poszczególnej nazwy domeny zgłoszonej do rejestracji w dniach 20. lutego 2008 ~ 12. marca 2008 Rejestr domen .ASIA przyjął tylko jeden wniosek rejestracyjny, a dla domeny nie toczyło się żadne postępowanie, np. z wcześniejszych etapów priorytetowych rejestracji przewidzianych dla znaków handlowych, wtedy domena zostawała przyznana jej jedynemu wnioskodawcy już kilka dni po zakończeniu Landrush (średnio po 20. marca 2008)
 • jeśli dla poszczególnej nazwy domeny zgłoszonej do rejestracji w dniach 20. lutego 2008 ~ 12. marca 2008 Rejestr domen .ASIA przyjął więcej niż jeden wniosek rejestracyjny, wszyscy wnioskodawcy ubiegający się o rejestrację danej nazwy wezmą udział w zamkniętej aukcji domeny. O terminie rozpoczęcia oraz planowanego zamknięcia licytacji klienci informowani są komunikatami systemowymi Rejestru .ASIA oraz AsiaDNS/EuroDNS.

Rozpoczęcie aukcji, o którym piszemy, nie oznacza, iż dla wszystkich domen przeznaczonych do aukcji, licytacje rozpoczęły się w jednakowym czasie. Rejestr domen .ASIA będzie rozpoczynał licytacje według terminów indywidualnych dla poszczególnych nazw domen, dlatego szczególnie istotne jest systematyczne odbieranie komunikatów mail generowanych przez Rejestr.

Wszyscy uczestnicy aukcji .ASIA, którzy złożyli swoje wnioski rejestracyjne poprzez AsiaDNS.asia, mogą/będą mogli umieszczać swoje oferty licytacji za pomocą panelu administracyjnego AsiaDNS.asia, korzystając z funkcji ‘Asia Auctions’ znajdującej się w lewej części menu panelu AsiaDNS.
System aukcyjny AsiaDNS pozwala także uzyskać dodatkowe informacje na temat aukcji tj. ‘open auctions’, ‘upcoming auctions’ i ‘auction history’, czyli dane o trwających aukcjach, zbliżających się aukcjach oraz historii aukcji.

Do dyspozycji Klientów, mających pytania związane z aukcjami domen .ASIA, pozostają inżynierowie Supportu AsiaDNS/EuroDNS:

E-mail: support@eurodns.com


About EuroDNS / AsiaDNS

EuroDNS S.A. jest Registrarem globalnym, posiadającym bezpośrednią akredytację ICANN, stacjonującym w Luxembourgu oraz posiadającym swoje lokalne oddziały w Holandii, Francji, Polsce i Korei. Specjalizuje się w masowych rejestrach geograficznych domen międzynarodowych ccTLD krajów całego świata, domen globalnych .COM, .EU oraz .ASIA Dostarczając swoje usługi dla ok. pół miliona Klientów, z których wielu jest głównymi narodowymi providerami domen o zasięgu lokalnym, EuroDNS obszarem swoich odbiorców pokrywa 97% rozszerzonej Unii Europejskiej. EuroDNS S.A. jest także zaufanym Registrarem w krajach Azji (www.AsiaDNS.asia) oraz w USA.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o EuroDNS, szukasz rzetelnego Registrara dla swoich domen lub sprawdzonego dostawcy wszystkich TLD dla rejestracji masowych, skontaktuj się z nami już teraz!

EuroDNS S.A.
2, rue Léon Laval
L-3372 Leudelange
Luxembourg
tel: +352 2637251
mail: support@eurodns.com

Zachęcamy także do kontaktu z polskojęzycznym Managerem EuroDNS/AsiaDNS, działającym w regionie CEE, we wszystkich sprawach związanych z biznesem domen internetowych.

Adam Szczypiorski
Int. Business Devel. Manager EuroDNS S.A.
mail: adam@eurodns.pl


Źródło: Press release EuroDNS S.A.

5 Responses to “Rozpoczęcie aukcji domen z Landrush .ASIA”

 1. catcher Says:

  No nareszcie… Pool.com trochę przedłużył sprawę z aukcjami, ale fajnie, że można już w praktyce licytować.

 2. Sam Says:

  Akurat :]

  Nie wspominiano skad tyle aukcji, bowiem euroDNS sie sypnal i pokazywal domeny zarezerowowane jako wolne :]

  Ponadto aukcje startuja w slimaczym tepie, od misiaca juz czekam na rozpoczecie aukcji i nic.

 3. Adam Szczypiorski Says:

  Kolego “Sam”,

  Chciałbym zwrócić uwagę, iż w trakcie poszczególnych etapów Sunrise, Landrush oraz GoLive, EuroDNS.com zobowiązany był do prezentowania wszystkich tych domen .asia, dla których toczyło się jakieś postępowanie, ale domeny te nadal nie pozostawały zarejestrowane, jako wolne.
  Zwróć proszę uwagę, iż złożenie wniosku o przyznanie domeny np. w trakcie Sunrise nie gwarantowało wnioskodawcy faktycznego zarejestrowania domeny.

  Ponadto, zgodnie z regułami fazy Landrush, na poszczególną nazwę rejestr przyjmował nie tylko jeden wniosek. Stąd, jak piszesz, prezentowanie nazw .ASIA przez EuroDNS.com jako wolne w poszczególnych etapach uruchomienia rejestru, było słuszne i celowe.

  Pozdrawiam,
  A.S.

 4. roman sommer Says:

  for sale
  videosexportal.com

 5. roman sommer Says:

  for sale
  videosexportal.pl

Leave a Comment 
Close
E-mail It