What is this? From this page you can use the Social Web links to save Rekordowa liczba rejestracji domen .BE w 2009r. to a social bookmarking site, or the E-mail form to send a link via e-mail.

Social Web

E-mail

E-mail It
February 17, 2010

Rekordowa liczba rejestracji domen .BE w 2009r.

Posted in: Wszystkie

DNS.be, podmiot będący Krajowym Rejestrem Nazw Domen w Belgii, ogłosił właśnie, iż rok 2009r. był przełomowym rokiem dla belgijskiej domeny narodowej .BE - w tym roku zarejestrowano aż 232 746 nazw w belgijskim rozszerzeniu .BE. To o 4,4% więcej w stosunku do roku 2008, kiedy zarejestrowano 222 919 nowych nazw domen.

“Mieszkańcy Belgii doskonale zdają sobie sprawę z wartości i znaczenia krajowych domen internetowych .BE; ten nowy bardzo dobry wynik rejestracji w czasach kryzysu ekonomicznego jest najlepszym tego dowodem. Nie mielibyśmy tych wszystkich domen, gdyby nie zaufanie naszych klientów, którym darzą Rejestr DNS.be, a także sieć naszych ponad 450 Registrarów”, mówi general manager DNS.be, Jo Van Gorp. “To dzięki im wysiłkom, dzień po dniu, osiągamy doskonałe rezultaty”.

Widoczną zmianą w strukturze rejestracji domen .BE jest wzrastająca liczba Belgów, którzy rejestrują swoje nazwy domen .BE na  potrzeby prywatne. W roku 2008 udział takich osób w rejestracjach wynosił 30%, natomiast w roku 2009 było to już 34% całkowitej liczby rejestracji dokonanych przez osoby prywatne.

“Jesteśmy zachwyceni kierunkiem, w jakim rozwija się trend”, mówi Van Gorp. “Ten rozwój to znaczące korzyści, z jakimi wiąże się posiadanie własnej domeny. Ponieważ użytkownicy tworzą własne adresy email, mogą w łatwy sposób zmieniać swojego providera z jednej firmy na drugą, bez konieczności utraty poszczególnych maili. To oznacza także, że gdy właściciel domeny dokonuje zmiany providera, nie ma potrzeby powiadamiania wszystkich kontaktów o nowym adresie email, gdyż ten nie zmienia się, niezależnie od providera”.

Na koniec grudnia 2009r. całkowita liczba domen .BE w Rejestrze osiągnęła pułap 977 998 nazw.  Natomiast w miniony weekend, 13-14 lutego 2010, zarejestrowana została milionowa nazwa .BE.

Takie rezultaty nie pozostają także bez wpływu na rynek wtórny nazw domen .BE - najlepsze słowa kluczowe oraz krótkie nazwy 3-literowe osiągają na rynku wtórnym wysokie ceny, co dowodzi znacznej rangi domen .BE wśród belgijskich przedsiębiorców.

Więcej: www.dns.be 


Return to: Rekordowa liczba rejestracji domen .BE w 2009r.